Chata Petříkov

rezervace na tel.: 723/256365 nebo e-mail: kristian.v@email.cz

Úvod

Chata se nachází na slunném svahu u lesa v obci Petříkov, která je jednou z nejznámějších lyžařských středisek v Jeseníkách. Chata má veškeré vnitřní vybavení (sprcha, WC, kuchyňská linka, elektrický sporák, krbové kamna, TV, atd.), dále má chata venkovní terasu, venkovní posezení s ohništěm, místnost na uložení lyží a kol, a své vlastní parkovací místo nedaleko chaty. Pro dopravu těžkých nákladů nebo zavazadel do chaty slouží malý vlek.

Chata je vhodná pro letní i zimní rekreaci. V létě máte možnost využít velké množství turistických stezek i cyklostezek v okolí, nebo také letní bobovou dráhu v Petříkově, či horské minikáry na Ramzové. 

V těsné blízkosti chaty (cca 30 m) máte možnost v zimních měsících zalyžovat si na třech přibližně 700 m dlouhých sjezdovkách (2x kotva, 1x poma). Informace o ski areálu a cenách jízdenek najdete na adrese http://www.ski-petrikov.cz. Při nedostatku sněhu jsou sjezdovky zasněžovány a v sezóně je možnost využít nočního lyžování. Méně zkušení lyžaři mohou využít místní lyžařské školy a půjčovny lyžařského vybavení. Ve vzdálenosti cca 1,2 km se nachází další známe lyžařské středisko - Ramzová. Pokud jste příznivcem spíše běžeckého lyžování, máte možnost využít spousty kilometrů běžeckých tras v okolí.

Co tedy okolí chaty nabízí?

4 vleky a 7 hospůdek v okolí
upravované běžecké tratě
houbaření, sběr borůvek
● turistika, cykloturistika

Výlety:

● Ramzová - horské minikáry, v zimě nafukovací čluny
● sedačková lanovka z Ramzové na Šerák
● turistické a cykloturistické trasy
● hřebenová turistika